Staat een woord niet in ons overzicht, meld het ons.
|
Accentsteek
Een borduursteek die kleuraccenten of textuur aanbrengt.
Advanced Quilter
Een vergevorderde quilter die op hoog
niveau kan werken.
Air erasable marking pen Een "verdwijnstift" waarvan het
geschrevene onder invloed van licht en lucht verdwijnt.
|
|
Album Quilt Een quilt met een symbolische applicatie op
elk blok.
|

Album Quilt |
|
|
Allover quilting Een manier van quilten waarbij niet
volgens een vaststaand patroon gequilt wordt.
Amish
Een bevolkingsgroep in Amerika en Canada. Hun
Quilts kenmerken zich door effen, veelal donkere kleuren. Er zit veel quiltwerk
in, die qua motieven vaak herkenbaar zijn. Deze motieven hebben een
symbolische betekenis. Meer over de Amish>>
Appliqué
Lapjes van verschillende stoffen worden op een ondergrond in een patroon gerangschikt en vastgezet met kleine, vrijwel onzichtbare steekjes of met decoratieve borduursteken. De applicatiequilt beleefde haar bloeitijd in de negentiende eeuw.
Appretuur
Een verstevigend middel als stijfsel, gomhars, kaoline (Chinese klei) of appret in nieuwe stoffen. Het wordt soms gebruikt om slechte kwaliteit te verbloemen, maar het kan ook onderdeel van de stof zijn, zoals bij gekalanderde chintz.
|
Voor borduren, borduurpakketten, quilten, quiltpakketten, handwerken, workshops, cursussen, patchwork, handwerkstoffen, quiltstoffen, borduurstoffen, DMC-garen, Anchor-garen, borduurpakketten van der Hulst, van Mattie de Bruine en eigen borduurpakketten.